Delovanje sistema zagotavljanja kakovosti na fakulteti je organizirano na več nivojih. Komisija za ocenjevanje kakovosti uporablja pristope za izboljševanje organizacije in vrednotenja nivoja odličnosti, ki vključuje PDCA-krog (Plan-Do-Check-Act). Komisija pri svojem delu za vrednotenje delovanja fakultete upošteva aktivnosti, ki vključujejo načrtovanje in izvedbo dejavnosti, ocenjevanje (evalvacija) in ukrepanje oz. uvajanje izboljšav. V okviru ugotavljanja zadovoljstva zaposlenih kot ključnega pokazatelja nivoja odličnosti ter možnosti izboljševanja organizacije izvedemo letno v mesecu januarju anketo o zadovoljstvu zaposlenih. Poznavanje kazalnikov nam pomaga pri zaznavanju organizacijske klime, možnosti vključevanja sodelavcev v različne projektne aktivnosti.
Komisija za kakovost skupaj z vodstvom fakultete izbere in po potrebi dopolni kazalnike, ki odražajo cilje, ki si jih je organizacija zastavila. Pripravi se seznam vseh aktivnosti, ki se bodo izvajale, ter časovno se opredeli izvajanje. Rezultate se predstavijo zaposlenim in ostalim deležnikom ter pripravi se načrt nadaljnjih aktivnosti. V sodelovanju komisije in vodstva fakultete se pripravi tudi načrt za uvajanje izboljšav, ki vključuje načrtovane izboljšave, nosilce in vire, seznam in zaporedje aktivnosti.
Na fakulteti nenehno razvijamo kulturo kakovosti, skrbimo za vzpostavljanje kakovostne zanke, dograjujemo postopke in strategije za zagotavljanje in stalen dvig kakovosti pri vseh svojih aktivnostih. V procese zagotavljanja kakovosti so vključeni vsi deležniki, vključno s študenti. Postopki, politike in strategije zagotavljanja kakovosti oblikujemo skladno z nacionalno zakonodajo in s priporočenimi Evropskimi standardi visokega šolstva. Posebno moramo poudariti sodelovanje študentov v vseh procesih, ki potekajo na fakulteti, vključno pri oblikovanju letnega »Samoevalvacijskega poročila fakultete«. Zaposleni sodelujejo pri postavljanju ciljev, jih sprejemajo za svoje in so motivirani za njihovo izpolnjevanje. Pri tem ima pomembno vlogo sistem vrednot in kulture, ki jih delijo zaposleni v organizaciji. Ocenjujemo, da se razvoj »kulture kakovosti« tudi v zadnjem evalvacijskem obdobju razvija v smeri vključevanja vseh deležnikov na fakulteti, vključno z zaposlenimi in tudi študenti.
Člani Komisije za ocenjevanje kakovosti na FKBV so navedeni pod zavihkom O Fakulteti -> Komisije
- Samoevalvacijsko poročilo 2019 – 20
- Samoevalvacijsko poročilo 2020 – 21
- Samoevalvacijsko poročilo 2021 – 22
- Samoevalvacijsko poročilo 2022 – 23
- Samoevalvacijsko poročilo 2023 – 24
Akcijski načrt ukrepov za izboljšanje kakovosti Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede 2025
Zadnja sprememba strani: 10.4.2025, stran ureja: Peter Bernad