Nova znanstvena objava: glivne izvlečke kot obetaven dodatek za krepitev imunskega sistema medonosnih čebel

Naši raziskovalci so objavili novo študijo v reviji Scientific Reports, v kateri so ocenili vpliv hranjenja čebel kranjske sivke z glivnimi izvlečki na njihovo preživetje in imunski odziv. Rezultati so izjemno obetavni in kažejo, da bi lahko tovrstni izvlečki služili kot učinkovit dodatek za krepitev imunskega sistema medonosnih čebel.

Continue ReadingNova znanstvena objava: glivne izvlečke kot obetaven dodatek za krepitev imunskega sistema medonosnih čebel

Dan agrorobotike 2026 – osrednji dogodek projekta Robot4Plant

Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede Univerze v Mariboru kot partner projekta IRP38 – Robot4Plant vabi k spremljanju osrednjega dogodka letošnjega leta – Dneva agrorobotike 2026. Gre za celodnevni strokovni dogodek, posvečen predstavitvi najnovejših dosežkov na področju robotike, avtomatizacije ter digitalnih rešitev v kmetijstvu.

Continue ReadingDan agrorobotike 2026 – osrednji dogodek projekta Robot4Plant