Spoštovani,

posredujemo posodobljen Načrt Univerze v Mariboru za zagotavljanje kontinuiranega dela v času pojavljanja koronavirusa, ki je bil sprejet dne 10. 3. 2020 (posodobljen 25.3.2020). Načrt se bo kontinuirano obnavljal, dopolnjeval in testiral skladno s potrebami. O vseh spremembah boste sproti obveščeni.

Povezava: načrt (10.3.2020), načrt (13.3.2020), načrt (25.3.2020) - NOVO!

NUJNO obvestilo za ZAPOSLENE (13.3.2020)

Univerza v Mariboru je dne 11. 3. 2020 izdala dopolnjen in posodobljen Načrt Univerze v Mariboru za zagotavljanje kontinuiranega dela v času pojavljanja koronavirusa (v nadaljevanju Načrt), ki ste ga dne 11. 3. 2020 tudi prejeli na Vaše elektronske naslove, prav tako je objavljen na spletnih straneh UM FKBV.

Nadalje je bila dne 12. 3. 2020 v Uradnem listu RS št. 19/2020 objavljena Odredba o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih iz razloga  preprečevanja širjenja nalezljive bolezni SARS-CoV-2 (COVID-19). Slednja prepoveduje zbiranje ljudi med drugim na univerzah in sicer do vključno 29. marca 2020 – slednje pomeni, da od dne 16. 3. 2020 poteka komunikacija med fakulteto oz. zaposlenimi in študenti izključno na daljavo.

S tem se tako preklicuje obvestilo (Nujno obvestilo), poslano iz strani FKBV, ki vam je bilo posredovano  dne 12. 3. 2020 dopoldne.

Obvestilo glede knjižnice FKBV boste prejeli naknadno.

Nadalje je Univerza v Mariboru dne 12. 3. 2020 obvestila vse zaposlene in študente UM, da bo pedagoški proces od dne 16. 3. 2020 potekal izključno na daljavo preko orodja MS Teams.

Pedagoški proces se od ponedeljka, 16. 3. 2020 do preklica na UM FKBV v celoti izvaja na daljavo in sicer z uporabo (izključno) orodja MS Teams, kot izhaja iz Organizacijskega navodila št. 012/2020/N 2/510-BF z dne 12. 3. 2020 ter kot ste bili tudi obveščeni iz strani Univerze v Mariboru dne 12. 3. 2020 ob 18.21 uri.

Navodila za uporabo in podpora uporabnikom so dostopna na povezavi: https://predavanjaonline.um.si . Za uspešen pričetek izvedbe z MS Teams se bosta v ponedeljek, dne 16. 3. 2020 izvedli dve delavnici na to temo, o čemer ste že bili obveščeni – udeležba je obvezna  (razen, če orodje lahko uporabljate brez usposabljanja oziroma se usposabljanja zaradi varovanja zdravja ne bi želeli udeležiti osebno).

Pedagoški proces, ki ga ni mogoče izvesti na daljavo (laboratorijske vaje, terenske vaje, praksa), se od 16. 3. 2020 ne izvaja in se bo v celoti nadomeščalo v obdobju, ko preneha nevarnost širjenja nalezljive bolezni.

Moodle ostaja kot osnovni sistem za posredovanje študijskega gradiva.

POMEMBNO! nosilci/izvajalci posameznih predmetov pravočasno obvestite študente o izvedbi posameznih predmetov, za katere ste odgovorni, pri čemer se naj predavanja na daljavo, v kolikor je le mogoče, izvedejo v skladu z obstoječim urnikom.

Kdor ne razpolaga z ustreznim prenosnikom, vas obveščamo, da bodo za potrebe izvedbe predavanj na daljavo, od dne 16. 3. 2020 do preklica pripravljena 2 prenosnika za izvedbo predavanj in sicer v:

Sejni sobi v 1. nadstropju fakultete, Pivola 10, Hoče,
Predavalnici št. 4, Pivola 10, Hoče.

Glede morebitne uporabe zgoraj navedenih predavalnic se prosim obrnite na mag. Matjaža Sagadina, 041 54 70 54 ali Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. zaradi pravočasne rezervacije termina.

O morebitnih nadaljnjih ukrepih vas bomo, glede na situacijo, obveščali po potrebi.

Pri obveščanju vas vljudno naprošamo za razumevanje, saj se situacija spreminja iz ure v uro in sledimo navodilom pristojnih organov.

Dekan  UM FKBV:
     prof. dr. Branko Kramberger

Priloga: obvestilo

NUJNO obvestilo za ŠTUDENTE (13.3.2020)

Spoštovani študentje,

Univerza v Mariboru je dne 11. 3. 2020 izdala dopolnjen in posodobljen Načrt Univerze v Mariboru za zagotavljanje kontinuiranega dela v času pojavljanja koronavirusa (v nadaljevanju Načrt), ki ste ga dne 11. 3. 2020 tudi prejeli na Vaše študentske elektronske naslove, prav tako je objavljen na spletnih straneh UM FKBV.

Nadalje je bila dne 12. 3. 2020 v Uradnem listu RS št. 19/2020 objavljena Odredba o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih iz razloga  preprečevanja širjenja nalezljive bolezni SARS-CoV-2 (COVID-19). Slednja prepoveduje zbiranje ljudi med drugim na univerzah in sicer do vključno 29. marca 2020 – slednje pomeni, da od dne 16. 3. 2020 poteka komunikacija med fakulteto in študenti izključno na daljavo.

S tem se tako preklicuje obvestilo (Nujno obvestilo), poslano iz strani FKBV, ki vam je bilo posredovano  dne 12. 3. 2020 dopoldne.

Obvestilo glede knjižnice FKBV boste prejeli naknadno.

Univerza v Mariboru je dne 12. 3. 2020 obvestila vse zaposlene in študente UM, da bo pedagoški proces od dne 16. 3. 2020 potekal izključno na daljavo preko orodja MS Teams.

Pedagoški proces se od ponedeljka, 16. 3. 2020 do preklica na UM FKBV v celoti izvaja na daljavo in sicer z uporabo orodja MS Teams.

Navodila za uporabo in podpora uporabnikom so dostopna na povezavi:https://predavanjaonline.um.si

Moodle ostaja kot osnovni sistem za posredovanje študijskega gradiva.

Nadalje Vas seznanjamo, da Vas bodo nosilci/izvajalci posameznih predmetov pravočasno obvestili o izvedbi posameznih predmetov.

S spoštovanjem,

Prodekanica:                                                                                                                   Dekan:

prof. dr. Karmen Pažek                                                                                            prof. dr. Branko Kramberger

Priloga: obvestilo

NEVELJAVNO (12.3.2020) - NUJNO obvestilo za ZAPOSLENE