VPIS V VIŠJI LETNIK, PONAVLJANJE LETNIKA IN VPIS ABSOLVENTSKEGA STATUSA za študijsko leto 2021/2022

Obveščamo vas, da bo od 20. 7. 2021 do 24. 9. 2021, omogočena izvedba e-vpisa v spletni aplikaciji AIPS za nadaljnji vpis.

Obvezno pozorno preberite in upoštevajte navodila (kliknite na spodnje povezave navodil):

1.    NAVODILA ZA ODDAJO DOKUMENTACIJE ZA NADALJNJI VPIS V 2021/2022
1.1.    Navodila za izpolnjevanje vpisnega lista v elektronski obliki
1.2.    Pogoji za napredovanje po posameznih študijskih programih
1.3.    Navodila za oddajo PROŠENJ z opravičljivimi razlogi na Komisijo za študijske zadeve FKBV UM
!Oddaja prošenj je do ponedeljka, 7. 9. 2021!
(vsako ponavljanje, napredovanje brez pogojev za napredovanje in podaljšanje absolventskega staža)
1.3.1.    Obrazec: Prošnja za Komisijo za študijske zadeve FKBV UM 2021
1.3.2.    Prošnje se obravnavajo skladno s pravnimi podlagami, Merili za presojo prošenj študentov UM in Navodili za presojo prošenj študentov UM

V primeru težav pri izpolnjevanju elektronskega vpisnega lista se obrnite na Referat FKBV UM (Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.)!

Rezultati prošenj, bodo objavljeni po obravnavi na Komisiji za študijske zadeve FKBV UM med obvestili na spletni strani FKBV UM!

Razpisana bo izredna seja Komisije za štud. zadeve FKBV UM 23. 6. 2021 - izključno za vloge prijav izbir tem in prijav tem zaključnih del.

Naslednja seja KŠZ FKBV UM je nato po planu predvidena šele 23. 8. 2021 in vmes sej KŠZ FKBV UM ne bo.

Popolno gradivo za dodatno izredno sejo je potrebno oddati v referat za študentske zadeve do najkasneje 16. 6. 2021.

Izvajanje pedagoškega procesa na FKBV UM od 17. 5. 2021

Spoštovani,

V skladu z vladnimi ukrepi smo prešli v rumeno fazo epidemije, ki dovoljuje izvedbo pedagoškega procesa v prostorih fakultet. Glede na podaljšanje razglasitve epidemije, ob upoštevanju vseh dosedanjih varnostnih ukrepov, v skladu z vladnimi odloki, priporočili NIJZ in Varnostnim protokolom udeležbe v študijskem procesu na Fakulteti za kmetijstvo in biosistemske vede UM zaenkrat ostajamo pri upoštevanju predhodno poslanih smernic Univerze v Mariboru.

To pomeni, da pedagoški proces na fakulteti  še dalje poteka nespremenjeno:

• Možna je izvedba pedagoškega procesa (vse oblike) v prostorih fakultete v kolikor se za to odloči nosilec oz. izvajalec predmeta. V tem primeru je potrebno upoštevati smernice Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport in izvedbo predhodno najaviti v referat za štud. zadeve (zaradi priprave prostora). Nosilec oz. izvajalec pedagoške aktivnosti poskrbi za ustrezno obveščanje študentov.
  • Na daljavo se izvajajo vse tiste aktivnosti, ki so se do sedaj izvajale na daljavo (vključno z izvedbo sprotnega preverjanja znanja in izvedbo izpitov pri tistih učnih enotah, kjer je to mogoče).
  • S hibridnim modelom oz. v živo se izvedejo tiste oblike pedagoškega procesa, ki jih na daljavo ni mogoče izvesti (vključno z izvedbo sprotnega preverjanja in ocenjevanja znanja in izvedbo izpitov za tiste učne enote, kjer to na daljavo ni mogoče).

V primeru morebitnih sprememb in novih smernic s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter rektorata Univerze v Mariboru, vas bomo nemudoma obvestili.

Prosimo, da pri vstopu v prostore FKBV UM dosledno upoštevate  Varnostni protokol. Po trenutno veljavnih navodilih je v zaprtih prostorih obvezna uporaba maske ves čas prisotnosti.

Za izvedbo s hibridnim modelom oz. v živo pri posameznih izvedbah pedagoškega procesa, ki jih na daljavo ni mogoče izvesti, dogovor za dodatna navodila ostaja neposredno med izvajalci in študenti.

Priloga: Smernice za izvedbo izobraževalne dejavnosti na Univerzi v Mariboru - revidirane 22. 4. 2021

Spoštovani študenti-ke,

v veljavo vstopajo novi odloki in smernice, ki veljajo s prihodnjim tednom (26. 4. 2021 -).

Obveščamo vas, da se na Fakulteti za kmetijstvo in biosistemske vede UM upoštevajo priporočila vodstva Univerze v Mariboru za izvedbo pedagoškega procesa, kar pomeni:

Izvajalci vas bodo obvestili oz. se boste z njimi dogovorili o dodatnih navodilih (za izvedbo s hibridnim modelom oz. v živo) pri posameznih izvedbah pedagoškega procesa, ki jih na daljavo ni mogoče izvesti.

Lep pozdrav,
Referat za študentske zadeve