Kristjan čeh do srebrnega odličja na evropskem prvenstvu v Münchnu

Metalec diska Kristjan Čeh, študent Fakultete za kmetijstvo in biosistemske vede Univerze v Mariboru,  je v finalu evropskega prvenstva v atletiki v Münchnu v metu diska osvojil srebrno medaljo z metom dolgim 68,28 m in dokazal, da ga čaka še izjemna kariera.

Če bi mi kdo pred sezono dal naslov svetovnega prvaka in evropskega podprvaka, bi podpisal. V kvalifikacijah EP-ja sem dosegel rekord prvenstev. Finale se je začel z negativno energijo finalistov, več kot 68 m sem vrgel, kar lahko v vsakem položaju. Imel sem slab dan, a sem osvojil drugo mesto. Litovcu Mykolasu Alekni bom čez dve leti odvzel naslov v Rimu, bova pa v naslednjem desetletju verjetno največja tekmeca in pričakujem, da me bo priganjal do mojega maksimuma,” je napovedal Kristjan Čeh.

Iskrene čestitke Kristjanu za osvojeno srebrno odličje na evropskem prvenstvu v Münchnu!

Foto: BoBo